İstanbul
Giriş Tarihi : 16-09-2013 23:00

Başkan Kılıç, Kağıthaneli Öğrencilerin heyacanını paylaştı.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk günü Kağıthaneli öğrencilerle buluştu.

Başkan Kılıç, Kağıthaneli Öğrencilerin heyacanını paylaştı.

Kağıthane
İstanbul Ticaret Odası İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra Kağıthane Kaymakamı A.Akın Varıcıer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail Bölükbaşı,İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Emniyetevler Mahalle Muhtarı Zeki Uzun, İTO İlköğretim Okulu Müdürü Hakan Ciran, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.
Öğrencilerin heyecanıyla renkli görüntülere sahne olan yeni eğitim ve öğretim yılının açılışında öğrencilere tavsiyelerde bulunan eğitimciler, öğrencilerinin velileriyle de bir araya geldi.
Eğitimin ülkemizin geleceği için en önemli konulardan biri olduğunu belirten Bölükbaşı, okulların koşullarında iyileştirme sağlanmasının ve yeni okulların eğitime dahil edilmesinin kurumların kapasitenin arttırılması için gerekli olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Kağıthane Belediyesi’nin bu konuda başarılı çalışmaları olduğunu sözlerine ekleyen Bölükbaşı, Hükümete, ve Başkan Kılıç'a ve eğitime destek veren işadamlarına teşekkür etti.
Konuşmasında yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyen Kaymakam Varıcıer, geleceğin teminatı olan çocukların akademik hayatlarında eğitimcilere büyük görev düştüğünü ifade etti.
Eğitimin süreklilik arz ettiğini ifade eden Başkan Kılıç,” Eğitim bir döneme ya da yıla sığdırılamaz. Eğitim hayat boyu, yaşamın her anında devam eder. Ailelerimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızın eğitimlerinin en verimli şekilde gerçekleşmesi için ilçe okullarımızda onarım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Okullarımızın mevcut koşullarını sürekli iyileştirdiğimiz gibi yeni okullarımızla da eğitimi destekliyoruz. İlçemizde bulunan modern eğitim koşullarına sahip okullarımızın yan sıra ilçemize yeni kazandırdığımız anaokullarımızda yavrularımızın eğitimleri için uygun koşulları sağlıyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın her anlamda donanımlı ve başarılı bireyler olması için hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz” diyerek, yaz ayları boyunca yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanan ilçe okullarında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
2013-2014 eğitim ve öğretim yılının açılış töreninde eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilerin heyecanı kadar yaz tatillerini tamamlayarak arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşan ilköğretim öğrencilerinin mutluluğu da dikkat çekti.
Program öğrencilerin şiirleri, şarkıları ve sahne gösterilerinin ardından sona erdi.