İstanbul
Giriş Tarihi : 28-09-2015 17:15

Başkan Demircan, ilk ders zilini Piripaşa Ortaokulu'nda Çaldı

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilini Piyalepaşa Ortaokulu’nda çaldı. Onları çok özlediğini söyleyen Demircan, “Sizlerin iyi eğitim alması için okullarımızın temizliğinden bakımlarına, kefken kampından semt konaklarımıza kadar elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” dedi.

Başkan Demircan, ilk ders zilini Piripaşa Ortaokulu'nda Çaldı

2015-2016 eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla Beyoğlu Piyalepaşa Ortaokolu’nda tören düzenlendi. Törene Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, ilçe teşkilatı, veliler katıldı.

Başkan Demircan okula girer girmez öğrenciler sevgi çemberine alarak, Başkanlarını çok sevdiklerini söyledi. 

  Törende konuşan Başkan Demircan da, öğrencileri çok özlediğini söyleyerek, onlara zihin açıklığı dileyip derslerinin çok iyi olması temennisinde bulundu.

“OKUL BULUŞMALARINDA TEKRAR BULUŞACAĞIZ”

  “Sizler bizim geleceğimizsiniz” diyen Demircan, “Sizlerin iyi eğitim alması için okulların temizliğinden bakımlarına, kefken kampından semt konaklarımıza kadar elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Yani sizler için çalışıyoruz. İnşallah yine okul buluşmalarında buluşacağız ve sizleri dinleyeceğim” dedi.

   Konuşmaların ardından öğrenciler, hazırlamış oldukları kompozisyon ve şiirlerini okudu. Büyük alkış alan öğrenciler, arkadaşlarına yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. 

Törenin sonunda 8’inci sınıf öğrencileri 1’inci sınıf öğrencilerine ‘Okulumuza Hoş Geldi’ hediyeleri takdim ettiler.  Daha sonra Başkan Ahmet Misbah Demircan, yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldı. Zilin çalınmasıyla birlikte öğrenciler ders başı yapmış oldu.