Haber
Giriş Tarihi : 13-02-2013 16:05

Başbakan'dan engelli öğretmenlere; Arkanız sağlam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, engelli öğretmenlerin atanmasına yönelik yeni düzenleme dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi'nde engelliler tarafından karşılandı.

Başbakan'dan engelli öğretmenlere; Arkanız sağlam
Başbakan Erdoğan, ''Dünyada bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu, memnuniyeti içerisindeyiz. Bundan böyle Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam edilecek engelli vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin sayısı her geçen gün artacak'' dedi.

Başbakan Erdoğan,'ı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı için geldiği AK Parti Genel Merkezi'de, engelli öğretmenler ve engelli derneklerine üye 30 kişilik heyet karşıladı. Çiçeklerle davul zurna eşliğinde Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunan engelliler, dün TBMM Grup Toplantısı'nda engelli öğretmen ataması yapılacağına ilişkin açıklaması dolayısıyla teşekkür etti.
   
''Özürlü yerine engelli...''

    
Başbakan Erdoğan, ellerindeki ''Engelli öğretmenler seni çok seviyor'' ve ''Sen emret ilim için dağları aşalım'' pankartlarını kendisine gösteren engelli öğretmenlerle sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

AK Parti'nin görme engelli eski milletvekili ve AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Lokman Ayva'nın, ''Efendim, özürlüler sizi çok seviyor'' sözleri üzerine Erdoğan, 'özürlü' ibaresini kaldırdıklarını, bunun yerine 'engelli' ifadesinin kullanılacağını söyledi.

Erdoğan, engelli öğretmenlerin atamasının Şubat ayı içinde gerçekleştirileceğini ağırlıklı atamaların ise Ağustos ayında yapılacağını bildirdi.
''Arkanız sağlam...''
Başbakan Erdoğan, misafirlerinin fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmedi. Fotoğraf çekimi sırasında, bazı görme engelliler Başbakan Erdoğan'ın durduğu basamağın önüne geçti. AK Parti MKYK Üyesi, görme engelli Ayva'nın Erdoğan'ın önündeki öğretmenlere ''Arkadaşlar, arkanızda Başbakan var'' diye seslendi. Başbakan Erdoğan da ''Arkanız sağlam'' diye karşılık verdi.

Bunun üzerine Başbakan Erdoğan'ın arkasındaki basamakta duran başka bir engellinin de ''Sizin arkanız da sağlam Sayın Başbakanım, arkanızda biz varız, millet var'' sözlerine Başbakan Erdoğan gülerek, ''Eyvallah'' dedi.