İstanbul
Giriş Tarihi : 06-10-2012 21:52

Bağış: Kağıthane'de yapılan çalışmalar İstanbul'u güzelleştiriyor

AB Bakanı Egemen Bağış: "AB standartlarında belediyecilik yapma konusunda ortaya koydukları kararlı tutum ve çalışmalardan dolayı Başkan Kılıç'a teşekkür ediyoruz"

Bağış: Kağıthane'de yapılan çalışmalar İstanbul'u güzelleştiriyor
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kağıthane Belediyesi'ni ziyaret etti. Eski Büyükdere Prestij Caddesi’nin açılış töreninden önce Kağıthane Belediyesi'ne gelen Bakan Bağış, Başkan Fazlı  Kılıç tarafından karşılandı.
Başkan Fazlı Kılıç ile eskilere dayalı bir dostlukları olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Bağış, "2002 yılında ilk milletvekili adayı olduğumda, Fazlı Bey Seçim Koordinasyon Merkezi başkanımızdı ve benim üzerimde çok çok emeği vardır" dedi.
Başkan Fazlı Kılıç'ın belediye başkanı olduktan sonra yaptığı çalışmalarla Kağıthane'nin hem İstanbul'un hem de Türkiye'nin yükselen yıldızlarından birisi olduğunu belirten Bağış, "Fazlı beyin ve çalışma arkadaşlarının yaptığı çalışmalar bizim göğsümüzü kabartıyor." dedi.
AB standartlarını yakalama ve AB standartlarında belediyecilik yapma konusunda ortaya koydukları kararlı tutum ve çalışmalardan dolayı Başkan Kılıç'a teşekkür eden Bakan Bağış, Kağıthane'nin her geçen gün güzelleştiğini ve güzelleşen Kağıthane'nin İstanbul'u da güzelleştirdiğini kaydederek "Güzelleşen İstanbul Türkiye'yi dünyanın parlayan bir yıldızı haline getiriyor" dedi.
Devlet ve millet kaynaşmasının çok farklı noktalara geldiğini ifade eden Bağış, “Mahalle muhtarından cumhurbaşkanına kadar herkesin yüreği Türkiye'nin daha da gelişmesi için attığı bir anlayış gelişiyor. Bunun gerçekleşmesinde Kağıthane belediyemizin, Fazlı başkanımızın çok büyük bir emeği ve desteği var. Kaymakamımızla birlikte Kağıthane'de yaptıkları çalışmaları biz de çok takdir ediyoruz. Sayın başbakanımızın ve hükümetimizin de takdir ettiğini vurgulamak istiyorum."dedi.
Bakan Bağış'ın kendilerini ziyaret etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kılıç, " Sürekli bizlere destek olan ve çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan Sayın Egemen Bağış'a çok teşekkür ediyorum" dedi.