Yaşam
Giriş Tarihi : 21-04-2012 00:36

Artvin'de 7 ev, 1 cami, 7 ahır yandı

Artvin'in Şavşat ilçesi Demirkapı köyünde çıkan yangın kontrol altına alındı. Yangında 7 ev, bir cami, 7 samanlık ve 7 ahır kullanılamaz hale geldi.

Artvin'de 7 ev, 1 cami, 7 ahır yandı

Artvin Valisi Necmettin Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gürcistan sınırı yakınlarındaki Demirkapı köyünün Köprübaşı Mahallesi'nde ahşap bir evde elektrik kontağı nedeniyle yangın çıktığını söyledi.

Yangının kısa sürede büyüyerek, rüzgarın da etkisiyle önce camiye daha sonra da diğer evlere sıçradığını belirten Kalkan, ''Yangında köyün sabit haberleşme hatları da zarar gördü'' dedi.

Yangına kısa sürede İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Ardahan, Artvin ve Şavşat Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalede ettiğini dile getiren Kalkan, ''Ayrıca Gürcistanişçileri de arazözle yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Yangında 7 ev, bir cami, 7 samanlık ve 7 ahır kullanılamaz hale geldi'' diye konuştu.

Vali Kalkan, can kaybı olmamasının kendilerini sevindirdiğine işaret ederek, şunları söyledi:

''Yangında evleri zarar gören vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları Şavşat Kaymakamlığı tarafından karşılanacak. Vatandaşlarımızın akrabalarının evinde barınma olanakları vardır. Bugün ve yarın bölgede hasar tespit çalışması yapacağız. 10 çadır kuracağız. Kısa sürede vatandaşlarımızın acil sorunlarını giderip, bu afetin acısını hissettirmeyeceğiz.''

Yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Vali Kalkan, ekiplerin çalışmalar tamamlanıncaya kadar olay yerinden ayrılmayacaklarını bildirdi.

Vali Kalkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Alper Sır, Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü, Şavşat Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu ile yangının çıktığı bölgede inceleme yaptı, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.Kaynak : http://www.haber7.com/