Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 16:29   Güncelleme : 06-10-2021 16:29

Apple, iPhone 13'ün Apple Watch kilit açma hatasını düzeltmek için iOS 15'i günceller

Apple, insanların yüz maskesi takarken iPhone 13'lerinin kilidini açmak için Apple Watch'larını kullanamamalarına neden olan sinir bozucu bir sorunu gideren iOS 15.0.1'i yayınladı.

Apple, iPhone 13'ün Apple Watch kilit açma hatasını düzeltmek için iOS 15'i günceller

Apple'ın iPhone 13 serisi geçen hafta piyasaya sürüldü, ancak bazı kullanıcılar yüz maskesi takarken yeni telefonlarının kilidini açmak için Apple Watch'larını kullanamadıkları için sinir bozucu bir sorunla karşılaştı. Şirket, bir düzeltmenin yolda olduğuna söz vermişti ve bu hafta başlarında iOS 15.1 beta sürümünde ortaya çıktı, ancak şimdi düzeltme, iOS 15.0.1 sürümünün bir parçası olarak herkes için yayında.

Apple'ın resmi yama notları da güncellemenin başka hata düzeltmeleri içerdiğini söylüyor ancak şirket bunların ne olabileceğini belirtmedi. Güncelleme, iPhone 12 Mini'mde 553.7 MB hızında çalışıyor.

Apple, Nisan ayında maske takarken Face ID donanımlı bir telefonun kilidini açmak için Apple Watch'unuzu kullanma özelliğini ekledi ve pandemi nedeniyle birçok durumda maskeler hala önerildiği için bunun kullanışlı bir özellik olduğu kanıtlandı. Bu yeni yazılım güncellemesiyle, özelliğin çalışmasını engelleyen hatadan etkilenen iPhone 13 kullanıcıları, kullanışlı kilit açma özelliklerinden bir kez daha yararlanabilecek gibi görünüyor.