Yaşam
Giriş Tarihi : 14-12-2015 09:38   Güncelleme : 14-12-2015 09:38

83 yaşında üniversiteli oldu

Polis memurluğundan emekli olduktan sonra ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitiren 83 yaşındaki Hasan Şen, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin Adalet bölümünü kazandı.

83 yaşında üniversiteli oldu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan 83 yaşındaki Hasan Şen, polis memurluğundan emekli olduktan sonra önce ortaokulu, ardından da liseyi bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin (AÖF) Adalet bölümünü kazanarak, okuma azmiyle örnek oldu.

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde gerçekleştirilen AÖF sınavlarına katılanlar arasındaki Şen, gençlerin ağırlıklı olduğu sınava girenler adasında dikkatleri üzerine topladı. 

İlerlemiş yaşına rağmen eğitimini sürdüren Hasan Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın'daki sınav yerine gelmek için sabah saat 04'de uyandığını ve trenle yolculuk yaptığını anlattı. 

"Okumanın yaşının olmadığını" söyleyen Şen, ilköğretimi tamamlamasının ardından çiftçi olan ailesinin o dönemdeki şartlarında eğitimine devam edemediğini, sınavlara girerek polis memuru olduğunu ve 28 yıl boyunca görev yaptığını belirtti.