İstanbul
Giriş Tarihi : 25-04-2017 11:46   Güncelleme : 25-04-2017 11:46

“77’den 7’ye Değer Paylaşım Projesi”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “77’den 7’ye Değer Paylaşım Projesi”, ile nesilleri bir araya getiriyor.

“77’den 7’ye Değer Paylaşım Projesi”

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı İstanbul Darülaceze Müdürlüğü, toplumsal değer ve tecrübelerin yeni nesile aktarılmasına katkı  sağlamak, toplumsal hafızanın  canlı tutulmasına destek olmak amacıyla geçmişle gelecek arasında köprü kurarak, “77’den 7’ye Değer Paylaşım Projesi”ni hayata geçirdi.

İBB İstanbul Darülaceze Müdürlüğü, “77’den 7’ye Değer Paylaşım Projesi” kapsamında Müdürlükten hizmet alan yaşlı vatandaşlar ile  öğrencileri bir araya getiriyor.

Proje kapsamında yaşlı vatandaşlar ile okul öğrencileri önceden belirlenen saatler içerisinde okullarda bir araya gelerek, hikâye, masal anlatımı, resim, boyama, oyun, sohbet, sinema  gibi aktiviteler gerçekleştiriyor. Proje kapsamında öğrenciler, yaşlı bireylerin hayat tecrübelerini dinlerken karşılıklı etkileşim içinde, yaşlı bireylere karşı saygı, sevgi, merhamet, vefa, örf ve adetler ile yardımseverlik duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor. 77’den 7’ye Değer Projesi, başka bir yönüyle de İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nden hizmet alan sakinlerin temel ihtiyaçlarının yanı sıra sosyalleşmelerine, toplumsal yaşamda etkin rol almalarına destek oluyor. Farklı okullarda gerçekleştirilen “77’den 7’ye Değer Paylaşım Projesi”, sağlamış olduğu paylaşım ve güven ortamıyla okullarda duygu dolu anların yaşanmasıyla birlikte renkli görüntülere sahne oluyor.

İBB İstanbul Darülaceze Müdürlüğü tarafından Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, Çekmeköy ilçesinde bulunan İlkokul ve İlköğretim okullarında başlangıç olarak uygulamaya geçti.

İBB İstanbul Darülaceze Müdürlüğü Türkiye’nin En Büyük Yaşlı Bakım ve Huzur Evi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı  İstanbul Darülaceze Müdürlüğü 46.000 metrekare kapalı olmak üzere toplam 151.000 metrekare alan üzerine hizmet vermekte olup,1000 kişilik kapasite ile Türkiye’nin en büyük yaşlı bakım ve huzur evi olma özelliğini taşıyor.