İstanbul
Giriş Tarihi : 19-06-2012 01:09

5000 Gencin İlk Grubu Kefken Çevre ve Yaz Kampında...

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampının ilk kafilesini ziyaret etti.

5000 Gencin İlk Grubu Kefken Çevre ve Yaz Kampında...
Beyoğlulu gençlerin yanı sıra Giresun ve Urfa’dan gelen toplam 354 gençle bir araya gelen, Demircan gençlerin hazırladığı gala programını keyifle izlerken,“Sekiz yılda Türkiye’den ve dünyadan 40.000 gencimizi ağırlamaktan mutluyuz, gururluyuz. Bu yılda 5000 gencimiz bizlerle birlikte olacak” dedi
Sekiz yıldır ilçede yaşayan gençlerin yanısıra yurt içinden ve yurt dışından binlerce genci misafir eden Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampı 2012 yılının ilk kafilesini ağırladı. Okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan kamp programının 354 kişilik ilk misafirleri arasında Urfa ve Giresun’dan gelen gençlerde vardı. Bir hafta boyunca denizin, güneşin ve doğanın keyfini çıkaran gençler, farklı branşlarda hazırlanan programlara katılarak içlerindeki yetenekleri ortaya çıkardı. Spor, müzik, resim, tiyatro branşlarında çalışmalar yapan gençler haftasonu düzenlenen gala programıyla performanslarını ortaya koydu. Gala programında gençlerin aileleri de onları yalnız bırakmadı.
Demircan Gençlerle Birlikteydi
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan her yıl olduğu gibi bu yılda gençleri kampta yalnız bırakmadı. Haftasonu kampa gelen Demircan, gençlerin hazırladığı gala programına katılarak onlara olan sevgisini bir kez daha gösterdi. Kampın sakinleri belediye başkanlarını kamp girişinde karşıladı. Aralarında bulunan Giresunlu ve Urfalı gençler Demircan’a ders ve sınav maratonun ardından dinlenmelerine ve sosyalleşmelerine olanak sağladığı için teşekkür etti. Ardından, amfi tiyatronun bulunduğu ormanın içindeki alana geçildi. Kandıra’nın Kefken köyünde 46.000 metrekare alana kurulan doğa harikası kamp ağaçlarının gölgesine kurulan sahneye çıkan yaşları 14 ile 18 yaş arasında değişen kamp sakinleri unutulmaz bir program sundu. 5 günlük bir çalışmayla hazırlanan program Kefken Çevre ve Yaz Kampı Korosu’nun Türk Halk Müziği konseriyle başladı. Hüzünlü, yanık ve hareketli türkülerden oluşan repertuarına Demircan’la birlikte gençlerin aileleri de eşlik etti. Yoğun alkışlar altında tamamlanan konserin ardından sahne tiyatrocu gençlerindi. Güldürürken düşündüren oyunlarıyla izleyenler keyifli dakikalar yaşatan gençler ortaya koydukları performansla göz doldurdu. İstanbul’un nefes kesen sıcağından uzaklaşıp doğa içinde kuş seslerinin altında düzenlenen programda sırasıyla, Urfa ve Giresun yöresinden gelen gençlerin halk oyunları ve kampın dans ekibinin renkli dansları sahnelendi. Kültürel ve sanatsal etkinliklerden oluşan programı Demircan’la birlikte izleyen aileleri gençlerin performanslarına alkışlarıyla karşılık verdi. Coşkuyla geçen programın ardından, Demircan, Urfalı ve Giresunlu gençlere hatıra madalyalarını verdi, onlarla fotoğraf çektirdi. Madalya töreninin ardından, kampın resim atölyesinin gençleri Beyoğlu konulu resimleriyle geçiş yaptılar.
http://www.bogazicigundem.com/
Kamptan 16 Eylül’de Kadar 5000 Genç Yaralanacak
Sekiz yılda Türkiye’den ve dünyadan toplam 134.000 kişinin misafir edildiği kamp 16 Eylül 2012 tarihinde sona erecek. 55 kişilik kadrosuyla gençlere hizmet veren doğa harikası kampa, bu süre içinde 5000 genç katılacak, bir hafta boyunca tatil yapacak, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapacak, vizyonlarını geliştirecekler. Kampa, her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin birçok şehrinden ve dünyanın pekçok ülkesinden gelecek yaşıtlarıyla yeni arkadaşlıklar kuracak.