Haber
Giriş Tarihi : 07-09-2012 17:44

25 şehidin 17’si 3 günlük askerdi

Afyonkarahisar’da önceki gece askeri cephanelikteki patlama ve yangının bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı: 25 şehit. 17 Mehmetçiğin daha 3 günlük asker olması, acıyı katladı...

25 şehidin 17’si 3 günlük askerdi
Patlamada, Trabzonspor Kulübü eski Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger'in oğlu Piyade Er Onur Fikret Dülger de şehit düştü. 6 ay önce, Trabzonlu işadamı Alaattin Bahadır'ın kızı Gamze Bahadır'la nişanlanan Onur, Samsun'daki acemi birliğinin ardından dağıtım izni için memleketine gelmiş, ardından da yeni görev bölgesine gitmişti.
Olayı duyar duymaz oğlunu arayan Baba Dülger, sağlıklı bilgi alamayınca uçakla Ankara'ya hareket etti. Acı haberi ise karayoluyla Afyon'a geçerken öğrendi. Askerliğini kısa dönem olarak yapan nişanlısıyla Afyon'a gittiği 31 Ağustos günü vedalaşan Gamze Bahadır ise sinir krizleri geçirdi. Onur'dan geriye, 23 gün önce Samsun'daki yemin törenine katılan nişanlısı Gamze'yle birlikte çektirdiği fotoğraflar kaldı.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLACAKTI
Metal öğretmenliğini bitiren Şehit er Emre Yıldırım'ın ise yüksek lisans yaptığı, öğretim görevlisi olmak istediği öğrenildi.

'BEDELLİ'Yİ REDDETTİ
Şehit düşen er Emrah Kartal'ın, dedesinin ısrarına rağmen bedelli askerlik teklifini reddettiği öğrenildi. Zonguldaklı şehidin dayısı Erdoğan Sağlam, dede Baki Kartal'ın, Amerika'nın Texas eyaletindeki A&M Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde 5 yıllık eğitim alan torununun, bedelli askerlik yapmasını istediğini ancak şehit Emrah Kartal'ın bu teklifi reddettiğini anlattı.

AİLESİ ÇOK SEVİNİYORDU
Tokatlı Tolga Taştan'ın Bursa'daki baba evine de ateş düştü. Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra askerlik için başvuruda bulunan Taştan, vatani görevini 'kısa dönem' yapmak üzere önce Samsun'a oradan da Afyonkarahisar'a gönderildi. Tolga Taştan'ın bu ilde akrabalarının olması nedeniyle ailesinin çok sevindiği öğrenildi. Bursa'da bir otomotiv fabrikasında çalışan ve 15 gün sonra emekli olacağı öğrenilen baba Ali Taştan, eşi Zekiye Taştan ile birlikte korkunç patlamayı televizyondan öğrendi. Sabaha kadar uyuyamayan Taştan çifti, oğullarına telefonla da ulaşamayınca sabah akrabalarıyla birlikte Afyonkarihasar'a hareket etti.

TERHİSİNE 2 AY VARDI
Mehmet Burak Kaplan'ın Balıkesir Susurluk da görevliyken geçici olarak Afyonkarahisar'a gönderildiği, terhisine 2 ay kaldığı öğrenildi.

AKLIMA EVLADIM GELDİ
Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş'un (35) acı haberi, Ordu'daki baba ocağına tez ulaştı. 10 yıllık evli olan ve 2 çocuğu bulunan şehit Akkuş'un iki gün önce Beytüşşebap şehitlerinden Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi'nin cenaze törenine katıldığı ortaya çıktı. Akkuş, o günü Facebook sayfasında şöyle anlatıyor: 'Bugün şehit üsteğmen Sami Çiftçi'nin cenaze törenine katıldım. Aklıma evlatlarım ve kendim geldim. Düşünürken bile gözlerim doldu, ağladım. Şehit olan üsteğmenin ailesinin ve eşinin çektiği acı tarif edilemez herhalde. Mekanın cennet olsun. Rabbim tüm şehit ailelerine sabır versin.

ACI HABERİ CENAZEDEN DÖNERKEN ÖĞRENDİ
Emrah Aral'ın Manisa'da çiftçilikle uğraşan ailesi de yasa boğuldu. Baba Aral, kara haberi önceki gün vefat eden annesinin Salihli'deki cenaze töreninden dönerken aldı. Çifte acıya dayanamayan baba fenalaşınca Gölmarmara Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Aral Ailesi'nin Atatürk Mahallesi'ndeki evi ise taziye için gelenlerin akınına uğradı. Matematik öğretmeni olan Şehit Emrah Aral'ın iki yıl önce Gölmarmara'da vekil öğretmenlik yaptığı, ardından da kısa dönem olarak vatani görevine başladığı öğrenildi. Akşam'ın aktardığı habere göre acemiliğini Samsun'da tamamlayan Aral'ın, kısa bir süre önce Afyonkarahisar'a gittiği belirtildi.