Haber
Giriş Tarihi : 24-04-2018 11:00   Güncelleme : 24-04-2018 11:00

23 NİSAN TAKSİM MEYDANI’NDA COŞKUYLA KUTLANDI

Beyoğlu'nda minikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Çinli yaşıtlarıyla birlikte kutladı. Etkinliğe katılarak çocukların bayram sevincine ortak olan Başkan Demircan, “Çocuklarımıza bu bayramın varlığını daha çok hissettirebilmek ve kıymetli olduklarını anlattırabilmek için birçok etkinlik yapıyoruz. Bu bazen sportif, bazen kültürel etkinlik oluyor ama İstiklal Caddesi'nde özellikle anaokulu çocuklarımızla olmak ayrı bir heyecan.” dedi.

23 NİSAN TAKSİM MEYDANI’NDA COŞKUYLA KUTLANDI

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beyoğlu’nda coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Kutlamalar kapsamında Beyoğlu Belediyesi tarafından bu yıl 13.sü gerçekleştirilen Geleneksel Beyoğlu Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Taksim Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlik; 550 anaokulu öğrencisinin aileleri ve Beyoğlu Belediyesinin Çin'deki kardeş belediyesi Chengdu'dan gelen 20 öğrencinin katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. İstiklal Caddesi'nden başlayarak Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla son bulan yürüyüşte öğrencilere Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da eşlik etti. İstiklal Caddesi'nde renkli görüntülere sahne olan yürüyüşte rengarenk giyinen minikler ellerinde Türk bayraklarıyla 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı.

 

MİNİKLER ÇİNLİ YAŞITLARIYLA BİRLİKTE DOYASIYA EĞLENDİ

Yürüyüşün ardından Taksim Meydanında kurulan etkinlik alanına toplanan çocuklar, bir birinden güzel sahne gösterileriyle doyasıya eğlendi. TRT Çocuk Çok Sesli korosunun seslendirdiği 23 nisan şarkılarıyla başlayan gösterileri, Beyoğlu Belediyesi Semt Konaklarında eğitim gören anaokulu öğrencilerinin sahne gösterileriyle devam etti. Daha sonra kutlamalar kapsamında Çinden gelen Chengdu Çocuk Dans Grubu bir birinden güzel gösterileriyle büyük beğeni topladı. Çinli yaşıtlarıyla birlikte bol bol fotoğraf çekilen minikler unutamayacakları bir bayram geçirdi.

 

ÇOCUKLARIMIZLA OLMAK AYRI BİR HEYECAN

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, çocukların mutlu ve huzurlu olduğu bir dünyada herkesin mutluluk içinde yaşayabileceğini ifade ederek "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle buradayız. Çocuklarımıza bu bayramın varlığını daha çok hissettirebilmek, kıymetli olduklarını anlattırabilmek için birçok etkinlik yapıyoruz. Bu bazen sportif, bazen kültürel etkinlik oluyor ama İstiklal Caddesi'nde özellikle anaokulu çocuklarımızla olmak ayrı bir heyecan. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Bir geleneğimiz dünyanın dört bir yanında ülkemize çocuklar geliyor. Bu sene bizim hissemize Çin düştü. Onlara da hoş geldin diyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"ÇİNLİ ÇOCUKLAR GELDİ, ÇOK MUTLU OLDUK

"Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan İskender Calayır, "Arkadaşlarımla çok mutlu vakitler geçiriyorum. Çinli çocuklar geldi onları gördük çok mutlu olduk. Onlar da Türk gibi bizim yanımıza geldi, tanıştık" derken, etkinliklerde Çinli çocuklarla bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Ege Çam ise, "Mutluyuz arkadaşımızla, Çinli çocuklar da burada çok iyi, onlarla da arkadaşız eğleniyoruz" şeklinde konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü de katıldı.