5. BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

5. BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ

 

"5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali" kapsamında İranlı yönetmen Parvız Shahbazı'nın "Malaria" filmi, "En İyi Senaryo", "En İyi Uzun Metraj Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerinin sahibi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla, İstanbul Medya Akademisi ve Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından düzenlenen festival, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Tören öncesi açıklama yapan Festival Başkanı Ogün Şanlıer, festivalde 102 ülkeden 3 bin 400'ün üzerinde uluslararası alanda film başvurusu aldıklarını söyledi.

Şanlıer, festivalin ulusal yarışma bölümüne 380 kısa film ve 65 uzun metraj yapımın başvuru yaptığını belirterek, "Gösterimlerimizde 36 ülkeden 150 filmi seyirciyle buluşturduk. Çok beğeni aldı seçkimiz ve seyirci çok memnun kaldı gösterim filmlerinden." dedi. 

Festival kapsamında farklı etkinliklere de imza attıklarının altını çizen Şanlıer, "Sinemanın yapım süreçlerini ele alan değişik yelpazede etkinlikler, paneller ve söyleşiler oldu. Dünyanın usta yönetmenlerini, burada ağırladık. Geçen yıla göre bu yıl farklarımız var. Festivalimizi daha büyüten farklılıklar bunlar. Ulusal ve uluslararası yarışmalardaki performans ödüllerini ayırdık. Bu yıl her kategoride ödüller kendi içerisinde verilecek. Bu yıl ödül sayımız biraz artmış oldu böylelikle." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ'NE ÖDÜL
İBB MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ'NE ÖDÜL
Soğuk hava dalgası geliyor
Soğuk hava dalgası geliyor