İBB MECLİSİ'NDEN ESTAM'A ZİYARET

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyeleri, Eyüpsultan Tarihi Merkez Projesi’ni (ESTAM) tanımak üzere Eyüpsultan'ı ziyaret etti.

İBB MECLİSİ'NDEN ESTAM'A ZİYARET

 

Ziyaret, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer'in mihmandarlığında, Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazı ile başladı. Gezide meclis üyelerine Eyüpsultan Uzmanı rehberler eşlik etti.

Eyüpsultan Alan Destek Noktası'ndan başlayan gezi öncesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer yaptığı bilgilendirme konuşmasında ESTAM'ın çalışmalarını anlattı.


ESTAM'ı anlattı

Zaman içinde Eyüpsultan'ın kimliğini oluşturan tarihi merkezin aşındığına, Haliç sahiliyle bağının kopma noktasına geldiğine değinen Koçer, ESTAM'ın projeleri hakkında bilgi verdi.Çalışmalar devam ediyor

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından hayata geçirilen ve bir çok ödüle layık görülen bu proje kapsamında, Eyüpsultan'ın kimliğine uygun düşmeyen unsurlardan arındırılması, ziyaretçi yönetiminin yapılması, akıllı kent otomasyon sistemlerinin Eyüpsultan'a uygun olanlarının kurulması konusunda
çalışmalar yapılıyor.Örnek sokakta gezi

Gezi programında İBB meclisi üyelerine tarihi alan içerisinde gerçekleştirilecek alt yapı çalışmaları, üst zemin döşemeleri çalışmaları, sokak cephe düzenlemeleri, kurumsal kimlik elemanları düzenlemeleri çalışmaları hakkında da bilgiler verildi.

Eyüpsultan Hazretleri'nin kabrinin ziyaret edilmesi ile son bulan gezide ESTAM projeleri pilot uygulama alanı olan Feshane Caddesi'nden Oyuncakçılar Çarşısı'na kadar uzanan bölümde Eyüpsultan Tarihi Alanında yapılacak çalışmalarının görsel tanıtımı gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ'NE ÖDÜL
İBB MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ'NE ÖDÜL
Soğuk hava dalgası geliyor
Soğuk hava dalgası geliyor