ÇOCUKLARIMIZI ERKEN YAŞTA HAYATA HAZIRLAMALIYIZ

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN “ÇOCUK YAŞADIĞI MEKANDA OKULA GİDERSE, YAŞADIĞI, ÇEVRESİNDE BULUNAN İŞ YERLERİNDE TECRÜBE EDİNİRSE O ZAMAN HAYATA ERKEN YAŞTA BAŞLAMIŞ OLUR”

ÇOCUKLARIMIZI ERKEN YAŞTA HAYATA HAZIRLAMALIYIZ

 

(GÖRÜNTÜLÜ-FOTOĞRAFLI)

Katip Mustafa Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ne gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Eğer lisedeki çocukların her biri bir mesleğe yönlendirilirse, çocuk yaşadığı mekanda okula giderse, yaşadığı, çevresinde bulunan iş yerlerinde tecrübe edinirse o zaman hayata erken yaşta başlamış olur” dedi.

 

Beyoğlu Belediyesi hayata geçirdiği “Okulda Buluşalım” projesi ile 13 yıldır ilçedeki okullara destek olmaya devam ediyor. Proje kapsamındaKatip Mustafa Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret edenBaşkan Demircan, okul bahçesinde öğrenciler tarafından karşılandı. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Demircan, öğrencilere İstanbul turu ve Ayla Filmini izlemeleri için sinema sözü verdi. Daha sonra okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerle bir araya gelen Başkan Demircan, okulun ihtiyaçlarının giderilmesi için gerekenin yapılacağını söyledi.

 

İNSANIN DÖRT TANE MEKÂNI VARDIR

Başkan Demircan okul ziyaretinde yaptığı konuşmasında, dünyanın gelişmiş ülkelerinde ‘şehirlerin entegrasyonu’ diye bir kavram olduğunu belirterek, “Bu kavramın anlamı nedir? İnsanın dört tane mekanı vardır; biri yaşadığı mekan, diğeri okuduğu mekan, üçüncüsü çalıştığı mekan,dördüncüsü ise sosyalleştiği mekan. Bu mekanlar birbirine ne kadar yakınsa o kadar inovatif, girişimci ve yenilikçi insanlar orada var demektir.” dedi.

 

ÇOCUKLARI LİSE ÇAĞINDAN İTİBAREN HAYATA HAZIRLAMAMIZ GEREKİYOR

Çocuklara erken yaşta iyi bir yönlendirmeyle güzel bir gelecek hazırlanabileceğini ifade eden Başkan Demircan,“İnsanları mutlu etmek için onlara iyi bir gelecek vaat etmek lazım. Eğer lisedeki çocukların her biri bir mesleğe yönlendirilirse, çocuk yaşadığı mekanda okula giderse, yaşadığı çevrede bulunan iş yerlerinde tecrübe edinirse o zaman hayata erken yaşta başlamış olur.Böylelikle çocuklarımızı erken yaştahayata hazırlamış oluruz.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soğuk hava dalgası geliyor
Soğuk hava dalgası geliyor
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu