Sadece diyetle bir yılda 76 kilo verdi

İzmir’de yaşayan 34 yaşındaki Havva Özkan, kilo problemi başa çıkılmaz bir hal alınca sadece diyetle bir yılda tam 76 kilo vererek 183 kilodan 107 kiloya düştü. Ölüm korkusuyla yaşadığı kilolu dönemlerinde hayattan koptuğunu, pantolon giyemediği için hep bol şalvarlar giydiğini söyleyen Havva Özkan, “Artık bol şalvar giymek zorunda değilim. Artık eski Havva yok, yeni Havva var. Yeniden doğdum” dedi.

Sadece diyetle bir yılda 76 kilo verdi

 

İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Ulucak’ta yaşayan 34 yaşındaki Havva Özkan, zaman içerisinde kilo almaya başladı. 183 kiloya ulaşınca meraklı bakışlardan uzak kalmak için markete dahi gidemediğini söyleyen Özkan, ameliyatla kilo vermeye karar verdi ancak ameliyatın risklerini duyunca büyük bir azimle diyet yapmaya başladı. Geçen yıl Diyet ve Beslenme Uzmanı Metin Bodur’a danışan Özkan, bir yılda 76 kilo vererek 183 kilodan 107 kiloya düştü. Hedefinin 90 kilonun altına düşmek olduğunu belirten Özkan, "Çevremdeki insanlar hep bana acıyordu. Markete, pazara gittiğimde herkesin gözü benim üzerimdeydi. Ben de utanıyordum. Öyle olmayı ben de istemezdim. Fotoğraf çektirmeyi hiç sevmezdim. Aynaya baktığımda görüntümü beğenmiyordum. Pantolon giyemediğim için hep bol şalvarlar giyiyordum. Hayattan kopmuştum. Ameliyat olmaya karar verdiğimde ölümcül sınıf obez olduğum söylendi ve ameliyatın risklerinden bahsedildi. Ölüm ve yaşam arasındaydım, ben de diyetle zayıflayarak yaşamı tercih ettim" diye konuştu.

"Yeniden doğdum”

"İstediğiniz zaman olmayacak diye bir şey yok” diyen Özkan, geçirdiği kötü zamanları artık hatırlamak istemediğini söyledi. Kilolu dönemlerinden kalan az sayıda fotoğrafı olduğunu ve artık bol bol fotoğraf çektireceğini ifade eden Özkan, “Allah’a şükür bugünleri de gördüm. Şimdi bol bol fotoğraf çektireceğim. Artık pazara da markete de rahat gidiyorum. Eskiyi hatırlamak istemiyorum. Artık eski Havva yok, yeni Havva var. Yeniden doğdum” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soğuk hava dalgası geliyor
Soğuk hava dalgası geliyor
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu