10 günlük tatil havayolu şirketlerini sevindirdi

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü. Havayolu şirketlerinin tüm biletleri tükenirken, artan talep nedeniyle bilet fiyatlarında da artışlar yaşanıyor. Artan yolcu talebi karşılamak için, Türk Hava Yolları olmak üzere havayolu şirketleri ek seferler koydu..

10 günlük tatil havayolu şirketlerini sevindirdi

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü. Havayolu şirketlerinin tüm biletleri tükenirken, artan talep nedeniyle bilet fiyatlarında da artışlar yaşanıyor. Artan yolcu talebi karşılamak için, Türk Hava Yolları olmak üzere havayolu şirketleri ek seferler koydu.

TÜRK HAVA YOLLARI 196 EK SEFER KOYDU
Türk Hava Yolları 25 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında toplam 196 ek sefer düzenleyecek. Yurtiçinde 113 ek sefer planlanırken, yurtdışında 83 ek sefer yapılacak. Artan yolcu talebi nedeniyle Onur Havayolları ise Kurban Bayramı süresince 90 bin yolcu taşıyacak.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN YERLER
Yurt içinde en çok Bodrum, Dalaman, Antalya, Trabzon gibi noktalar tercih edilirken; yurtdışında Barselona, Roma, Paris, Prag, Budapeşte, Milano, Venedik, Londra, New York, Los Angeles, Miami, San Francisco, Bangkok, Phuket, Saraybosna gibi noktalar tercih edilmekte.

HAVAYOLU ŞİRKETLERİ YOLCULARI UYARDI
Kurban Bayramı dönemi süresince İstanbul Atatürk Havalimanı girişlerinde yaşanabilecek aşırı yoğunluk nedeniyle yolcuların uçuşlarına geç kalmamaları için havayolu şirketleri tarafından ; yurt içi seferleri için uçuşa en az 2 saat, yurt dışı seferleri için ise uçuşa en az 3 saat önceden havalimanına gelmeleri uyarısında bulunuldu.
(Tuncer Cengiz /İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soğuk hava dalgası geliyor
Soğuk hava dalgası geliyor
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu