İstanbul plajlarında jandarma ekipleri kuş uçurtmuyor

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Sarıyer ve Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, özellikle halk plajlarının girişinde yaptığı trafik ve narkotik uygulamalarıyla bölgede adeta kuş uçurtmuyor..

İstanbul plajlarında jandarma ekipleri kuş uçurtmuyor

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Sarıyer ve Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, özellikle halk plajlarının girişinde yaptığı trafik ve narkotik uygulamalarıyla bölgede adeta kuş uçurtmuyor.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Sarıyer ve Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kısırkaya Plajı girişinde trafik ve narkotik uygulaması yaptı. Uygulamada ekipler, şüpheli gördükleri araçları durdurarak aradı. Vatandaşların üstlerini arayarak Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusu yapan ekipler, araçları da didik didik aradı. İl Jandarma Komutanlığı köpek timine ait “Mola” isimli narkotik köpeği ise araçların bagajlarında ve içerisinde narkotik madde aradı.

PLAKA TANIMA SİSTEMİYLE ŞÜPHELİ ARAÇLAR TESPİT EDİLİYOR
Plaj girişinde nokta oluşturarak uygulama yapan ekipler, girişe yerleştirdikleri araç üzerindeki Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile de şüpheli araçları tespit ediyor. Burada tespit edilen araçlar plaj girişinde ya da çıkışında durduruluyor. Bu sistem sayesinde PTS’ye düşen plakaların takılı olduğu araçlarda ele geçiriliyor.

PLAJLAR DRONE İLE GÖZETLENİYOR
Öte yandan plajların uzunluğu ve büyüklüğü sebebiyle jandarma ekipleri, gözle göremedikleri noktaları drone ile gözetliyor. Ekipler bu sayede hem alanı kontrol altına alıyor hem de şüpheli gördükleri durumlara anında müdahale etme şansını yakalıyor. Boğulma vakalarının da sık yaşandığı Kısırkaya Plajı’nda bu sayede zor durumda olanlara cankurtaranlara bildiriliyor.
(Doğan Can Cesur/İHA)

güvenlik önlem plaj jandarma istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soğuk hava dalgası geliyor
Soğuk hava dalgası geliyor
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu
Aamir Khan İstanbul’da yaşayan Hintlilerle buluştu