İstanbul
Giriş Tarihi : 16-05-2017 16:06   Güncelleme : 16-05-2017 16:40

Geri Dönüşüm Gönüllüleri Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

Beyoğlu Belediyesi tarafından ilçede bulunan okullarda başlatılan atık toplama kampanyası kapsamında 1 ton 900 kg atık pil ile 1 ton 600 kg atık yağ toplandı. Kampanyaya katılarak en fazla atık malzemeyi toplayan öğrencilerin ödüllendirildiği törende konuşan Başkan Demircan, “Biz dünyada sadece üzerinde bulunduğumuz toprakla değil; hava, su, güneş başta olmak üzere her şeyle ilişkiliyiz. Bunu fark edebilmek eğitimin bir parçası.” dedi.

Geri Dönüşüm Gönüllüleri Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

 

Doğal kaynakların korunması ile ilgili önemli projelere imza atan Beyoğlu Belediyesi, 2007 yılında başlattığı atık toplama kampanyasını bu yıl da devam ettirdi. İlçede bulunan okullarda başlatılan kampanya kapsamında 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında, 1 ton 900 kg atık pil ile 1 ton 600 kg atık yağ toplandı. Kampanyaya katılarak en fazla atık malzemeyi toplayan öğrenciler Haliç İlkokulu’nda düzenlenen “Geri Dönüşüm Kampanyası Ödül Töreni” ile ödüllendirildi. Öğrencilerin sahneledikleri bir birinden güzel tiyatro gösterileri ile renk katacağı ödül törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın yanı sıra çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

13 ÖĞRENCİYE BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

Programda, kampanyaya katılarak en fazla atık malzemeyi toplayan 13 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Haliç İlkokulu’ndan Miray Nur Ayva, Melek Dal, Erva Aslan, Melik Ensar Eröz, M.Fikret Karaoğlu, Volkan Yeşildağ, Yüşa Aslan ve Esila Kesen; Cemal Artüz İmam Hatip Okulundan Ece Engin, Veysel Er ve Zehra İrem Ayan; Muallim Cevdet İlkokulu’ndan ise Kıvanç Durukan ve Kerem Y.Çorlu hediye almaya hak kazandı. Öğrencilere hediyelerini; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İlçe Milli Eğitim  Müdürü Cemil Sarıcı, Haliç  İlokul Müdürü Sultan Gelmez ve Cemal Artüz Okul Müdürü Aydın Gülşeker takdim etti. Bisiklet hediyelerini alan öğrenciler daha sonra hep birlikte okulun bahçesinde tur attı.

BU YAPTIĞIMIZ ORGANİZASYON BİR EĞİTİMDİR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan programda yaptığı konuşmasında “Artık içinde bulunduğumuz çağ bilgisayardan bütün bilgilere ulaşmayı kolay kılıyor. Bilgiye ulaşmak kolay ama çocukların bilgiden çok eğitilmeye ihtiyaçları var. Bu yaptığımız organizasyon da bir eğitimdir. Çocuklara atık pil ve atık yağ toplamak için gayrete girdiler. Az gayret eden de oldu çok gayret eden de oldu. Sonuçta bir hedef uğruna adım attılar. Bu adımı attıktan sonra bir şey başararak bir şey elde ettiler. Biz dünyada sadece üzerinde bulunduğumuz toprakla değil; hava, su, güneş başta olmak üzere her şeyle ilişkiliyiz. Bunu fark edebilmek eğitimin bir parçası. Burada yaşayanların doğaya sahip çıkmaya ihtiyacı var. Bizde Beyoğlu Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte çocuklarımıza bu dünyanın bir parçası olduklarını hissettirmek için bu organizasyonları yapıyoruz. Tam 33 okulda kampanyayı yaygınlaştırdık. Çevresine duyarlı 200 çocuğumuzu 5 Haziran da yapacağımız organizasyonla bir kulüp olarak bir araya toplayıp belediyemizin Fahri Çevre Dostu Ekibini oluşturacağız.” dedi.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Beyoğlu Belediyesi kış çalışmaları için hazırlıklar tamamlandı
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
3.Köprü'deki inanılmaz ayrıntılar
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum