Şampiyonluk İçin Yarıştılar!

İstanbul'da geçtiğimiz yıllarda şirketler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile düzenlenen dragon bot yarışları ilk kez üniversiteler ve fakülteler arasında düzenlendi.

Şampiyonluk İçin Yarıştılar!

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve festival havasında geçen Dragon Bot Yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

 Dragon Bot ilk gün yarışları, Cumartesi günü fakülteler arasında düzenlendi. İstanbul Üniversitesi'nin fakültelerinden 28 takımın 370 sporcu ile katıldığı yarışlarda Teknik Bilimler Fakültesi takımı birinci oldu.

14 üniversiteden 200 öğrenci yarıştı

İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi'nde düzenlenen organizasyonun ikinci günü ise İstanbul'daki üniversitelerde öğretim gören üniversite öğrencilerinin katılımı ile yapılan yarışlara sahne oldu. Küçükçekmece Gölü Kenarında gerçekleştirilen yarışlarda 14 üniversiteden 200 öğrenci ve akademisyen yarıştı.

Zirve Piri Reis Üniversitesinin oldu

Her takımda 4 kadın kürekçinin bulunduğu yarışların sonunda Piri Reis Üniversitesi birinci, İstanbul Teknik Üniversitesi ikinci ve Marmara Üniversitesi üçüncü oldu. Yarışları katılarak öğrencilerin heyecanına ortak olan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmet Ak organizasyonun final yarışlarını tekneden izledi. Yarış sonunda değerlendirmelerde bulunan Ak, destekleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne teşekkür ederek önümüzdeki yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte organizasyonu Türkiye'deki diğer üniversitelerin katılımına açmayı istediklerini söyledi.

İstanbul Üniversitelerarası Dragon Bot Yarışları günün sonunda dereceye giren takımlar için düzenlenen kupa ve madalya töreni ile sona erdi.

İstanbul bot yarışları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar