BM Temsilcileri İstanbul'a Ve Lalelere Hayran Kaldı

İstanbul’da düzenlenen UNACLA Toplantısına Başkanlık yapan Kadir Topbaş, toplantıya katılan BM Temsilcilerine Emirgan Korusu’u gezdirdi. Yabancı konuklar, lalelere ve İstanbul’a hayran kaldı.

BM Temsilcileri İstanbul'a Ve Lalelere Hayran Kaldı

 

BM Yerel Yönetimler Danışma Kurulu (UNACLA) Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen UNACLA Toplantısına Başkanlık yaptı.

Yabancı konuklarını daha sonra Emirgan Korusu’nda ağırlayan Kadir Topbaş, baharın müjdecisi laleleri yeniden İstanbul’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bu yıl şehrin her köşesine tam 26,5 milyon lale diktiklerini belirten Topbaş, İstanbulluların laleleri çok sevdiğini söyledi. Topbaş, konuklarına Lale Sergisi'ni de gezdirdi.

Emirgan Korusu’nda yüzlerce çeşidiyle görsel bir şölen sunan lalelere hayran kalan BM Temsilcileri, Kadir Topbaş’tan Lale Etkinliği hakkında bilgiler aldı. Lalenin anavatanının İstanbul olduğunu öğrendiklerini bildiğini konuklar, Kadir Topbaş’ın yönetiminde İstanbul’un güzel bir dönüşüm geçirdiğini söylediler.

BM Temsilcileri, Emirgan Korusu’nun ardından akşamda İstanbul Boğazı’nı tekneyle gezdi. İstanbul’da düzenlenen UNACLA Toplantısına BM Habitat İcra Direktörü Joan Clos, UCLG Genel Sekreteri Josep Riog, BM-Habitat Dış İlişkiler Müdürü Christine Musisi, UCLG-MEWA Teşkilatı Başkanı ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, , CEMR Başkan Yardımcısı ve Soria Belediye Başkanı Carlos Martinez Minguez, UCLG-Eurasia Başkan Yardımcısı ve Yakutsk Belediye Başkanı Aysen Nikolaev katıldı.

İstanbul Kadir Topbaş BM Temsilcileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar