Görme Engelliler Ödüllerine Kavuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü görme engelli bireylerin sahip oldukları zihin ve gönül potansiyellerini sergileyebilmeleri amacıyla Bahçelievler Belediyesi ile ortaklaşa görme engelli amatör satranç oyuncuları için özel bir turnuva düzenledi.

Görme Engelliler Ödüllerine Kavuştu!

 

3-4- 5 Ocak tarihlerinde düzenlenen ve birbirinden heyecanlı satranç maçlarının oynandığı “İBB Görme Engelliler Amatör Satranç Oyuncuları Satranç Turnuvası”nın ödül töreni, Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Finalistler için protokol tarafından özel bir takdimin yapıldığı ödül töreninde, derece alan görme engelliler ile ailelerinin yaşadığı mutluluk gözlerden kaçmadı. Turnuvada final sıralamasına göre; birinciye cep telefonu, ikinciye laptop, üçüncüye tablet, dördüncüye ise  ses kayıt cihazı takdim edildi. Muhteşem bir atmosferde gerçekleştirilen ödül töreninde, finalist olan görme engelli yarışmacının okuduğu şiir, davetlilere duygulu anlar yaşattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü İSEMX Müzik Gurubu tören organizasyonunda vermiş olduğu konserle davetlileri coştururken, İSEM Tuzla Horon Ekibi de canlı performans halk oyunları dans gösterileri ile büyük alkış aldı. Milli eğitime bağlı okullardan katılımın çok yüksek olduğu ve yaklaşık 300 kişilik bir katılıma sahne olan ödül töreninde davetlilerin İSEMX ve İSEM Tuzla Horon Ekibi’ne konser ve sahne gösterilerinde eşlik etmesi renkli görüntüler oluşturdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü ile Bahçelievler Belediyesi’nin ortaklığında Siyavuşpaşa Spor Kompleksi’nde düzenlenen satranç turnuvasına İstanbul’un dört bir yanından görme engelli amatör satranç oyuncuları katılmıştı. Engelli bireylerin  sosyal yönlerinin güçlenmesine destek olmak ve toplum tarafından engelli bireylerin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “İBB Görme Engelliler Amatör Satranç Oyuncuları Satranç Turnuvası”nda Türkiye Satranç Federasyonu Hakemleri görev aldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü Bahçelievler Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar