İstanbul'dan Gine'ye Tam Destek

Gine’nin Başkenti Konakri ile İstanbul arasında işbirliğini öngören mutabakat zaptı, Gine Cumhurbaşkanı Alpha Condé ve Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla imzalandı.

İstanbul'dan Gine'ye Tam Destek

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Gine Cumhurbaşkanı Alpha Condé ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile bir araya geldi. Görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Konakri Valiliği arasında işbirliğini öngören mutabakat zaptı imzalandı.

 

Gine ve Başkent Konakri ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, İBB’nin Gine'ye hibe ettiği 50 otobüsten kalan son 20’sinin 5 Ocak 2017 tarihinde Konakri'ye ulaştırılacağını kaydetti.

Sütlüce’deki Bilgilendirme Merkezi’nde Başkan Topbaş’tan İBB’nin yatırım ve hizmetleri hakkında bilgiler alan konuk Cumhurbaşkanı Alpha Condé ve beraberindeki heyet, daha sonra Ayasofya ve Sultanahmet’i gezdi.

İstanbul’dan ve İBB’nin yatırımlarından çok etkilendiklerini belirten Cumhurbaşkanı Conde, İstanbul’un Gine ve Konakri’ye verdiği desteği çok önemsediklerini söyledi. Ziyaret kapsamında Alpha Condé’nin Eşi de Kadir Topbaş’ın Eşi Özleşiş Topbaş ile birlikte İBB Kadın Koordinasyon Merkezi ve İSMEK’i gezerek faaliyetler hakkında bilgi aldı.

İstanbul Gine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar