MEHMET AKİF ERSOY BEYOĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE ANILDI

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği özel programla anıldı. Beyoğlu Gençlik Merkezinde düzenlenen programda, Güner Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin performansı katılımcıların büyük beğenisini topladı.

MEHMET AKİF ERSOY BEYOĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE ANILDI

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezinde düzenlediği özel programla anıldı. Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın katılımıyla gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program, Güner Akın Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği ilahiler ve şiirlerin ardından sahnelenen tiyatro oyunuyla son buldu.

 

AKİF’TEN HALA ALACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı programda yaptığı konuşmasında “Akif insanlara iliklerine kadar hissetmeyi öğretmiş bir şair. Bunu en bariz göstergesi İstiklal Marşı’dır. O gün de bugün de aynı duygularla okunan, dinlenen ve ay yıldızlı bayrak dalgalandıkça da aynı duygularla söylenecek, hissedilecek olan bir marşı ancak Akif yazardı ve öyle oldu. Akif’in bir başka özelliği de gerçek manada hissediyor olmasıydı. Hepiniz biliyorsunuz ki Çanakkale Şehitlerine yönelik yazmış olduğu şiir Akif’in içinde bulunduğu bir ortamda yazılmış değildir. İçinde bulunmadığı bir ortamı resmetmek, hele hele bugüne kadar hala Çanakkale ile alakalı onu aşan bir şiirin yazılamamış olması Akif’in ne kadar hisli, ne kadar duygulu, ne kadar vatanperver olduğunu herhalde anlatmak için yeterli olsa gerek. Akif denice ben sağlam bir iman, samimiyet, tevazu, vatanperverlik ve yılmadan çalışmayı görüyorum. Akif’ten hala alacağımız çok şey var.” dedi.

Beyoğlu Gençlik Merkezi Mehmet Akif Ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar