İstanbul’un 3 İncisi Aynı Karede Ggörüntülendi

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan İstanbul’un 3 köprüsünün aynı karede bulunması havadan görüntülendi. İstanbul’un simgelerinden 3 köprünün de kırmızı ışıklarla aydınlatılması kartpostallık görüntüler oluşturarak görenleri kendilerine hayran bıraktı.

İstanbul’un 3 İncisi Aynı Karede Ggörüntülendi

 

İstanbul’un incisi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü havadan drone ile aynı karede görüntülendi. Gece havadan görüntülenen köprüler, kırmızı ışıkları ile kartpostallık manzaralar oluşturdu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk tarafından açılışı yapılan Boğaziçi Köprüsü'ne, 15 Temmuz darbe girişimini sonrasında adı değiştirilerek, “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” ismi verildi. Asya ve Avrupa yakasını ilk defa birbirine bağlayan İstanbul’un birinci boğaz köprüsünün yapımı 3 yılda tamamlandı. Köprüde 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli yol bulunuyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

3 Temmuz 1988'de dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından hizmete açılan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yapımına 4 Ocak 1986 tarihinde başlandı. 3 Temmuz 1988 tarihinde tamamlanan köprüde dört gidiş, dört de geliş olmak üzere toplam sekiz şeritli yol bulunuyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

İstanbul’un üçüncü köprüsü Yavuz Sultan Selim'in inşaatı 29 Mayıs 2013 tarihinde başladı. 26 Ağustos 2016 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirildi. Dünyanın en geniş asma köprüsü olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim köprüsü üzerinde 4+4 şerit otoyol ve 1+1 şerit demiryolu bulunuyor.

İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar