Özel Çocuklara, Trafik Parkı’nda Eğitim

Küçükçekmece Belediyesi’nin Atakent’te hizmete açtığı Türkiye’nin ilk engelli parkuruna sahip Trafik Eğitim Parkı, Avcılar Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencilerini ağırladı.

Özel Çocuklara, Trafik Parkı’nda Eğitim

 

Engelli Çocuklar, Türkiye’nin İlk Engelli Parkuruna Sahip Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim aldı. 20 kişilik engelli öğrenci grubu, Trafik Eğitim Parkı’nda alanında uzman eğitmenlerden ders alarak trafik kurallarını öğrendi. Hem eğlenen hem de öğrenen öğrenciler, parkta önce eğitim sınıfında teorik eğitim aldı. Ardından öğrenciler, parkurda araçlara binerek, uygulamalı eğitim yapma şansı da buldu. Parkur eğitimi, üst geçit eğitimi, trafik ışıkları ve yaya geçiti eğitiminin ardından katılım sertifikaları öğrencilere takdim edildi.
Trafik Eğitim Parkı’nda Erken Yaşta Eğitim
Engelli parkuru da bulunan ve bu özelliğiyle Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan parkın içerisinde anaokulu, engelli sınıfı, eğitim sınıfı, ilk yardım dersleri için hastane, trafik marketi, labirent parkuru ve eğitim araçları bulunuyor. Öğrenciler trafik kurallarını kendileri için oluşturulan özel parkurlarda tecrübe ederek erken yaşta öğrenme fırsatı buluyor. Ayrıca parkın içerisinde bulunan amfi tiyatro, koşu parkuru, çok amaçlı spor sahası, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları ve fitness gibi eğitim alanları, öğrencilerin spor yaparak sağlıklı yaşamasına da katkı sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar