İBB'den Fuar Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de düzenlenen en büyük uluslararası fuarlardan biri olan Bursa 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına gezi düzenleyerek, İstanbul'un kırsal mahallelerinden 250 çiftçinin katılımını sağladı.

İBB'den Fuar Gezisi

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı, İstanbul’un kırsal mahallelerinde yaşayan çiftçilere desteğini sürdürüyor. İstanbul'un kırsal mahallelerinde tarımla uğraşan 250 çiftçi için, 22 ülkeden 451 firma, 40 ülkeden 300 bin ziyaretçinin katılımı toplam 75 bin m2 alanda gerçekleştirilen ve Türkiye’de düzenlenen en büyük uluslararası fuarlardan biri olan Bursa 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına bir gezi düzenledi. Tarım makineleri, yeni tarım teknolojileri ve yeni geliştirilen bitki çeşitlerinin sergilendiği fuara katılan çiftçiler, hem tarım sektöründeki yeni gelişmelerden haberdar oldular hem de yaygınlaşan tarımsal sorunlarla ilgili konferanslara katılım sağlama imkanı buldular.

Yeni kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığının organize ettiği Bursa Fuar Gezisinin çiftçiler bakımından çok verimli geçtiğini söylen Ziraat Odası Başkanı Seyit Çetin, “Yeni kurulan bir daire başkanlığı olmasına rağmen özellikle bizim bölgemizdeki çiftçilere yönelik projeleri ve atılımları bizi mutlu eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığının çiftçilerime çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Çiftçi bir ilçenin, bir ilin ve bir ülkenin besin kaynağıdır, üretenidir.” diyerek İBB Başkanı Kadir Topbaş'a da teşekkür etti.

İBB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar