İBB'den Yetim, Öksüz ve Engelli öğrencilere Yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, İstanbul’daki devlete ait İlkokul, Ortaokul, Lise ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim gören şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere yaptığı Eğitim Yardımı devam ediyor.

İBB'den Yetim, Öksüz ve Engelli öğrencilere Yardım

 

20 Eylül tarihinde başlayan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Eğitim Yardımları, 11 Kasım 2016 tarihinde sona erecek. Öğrencilere bir kereye mahsus olmak üzere 250 TL verilecek. Yardımlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün Edirnekapı ve Selimiye veznelerinde gerçekleştiriliyor.

İstenilen belgeler;

1-) Öğrenci Belgesi (Öz anne, öz baba veya yasal vasisi olmayan veliler için; öğrenci belgesine, öğrencinin velisi olduğunu belirtir ibarenin okul müdürlüğünce yazılması ve bu ibarenin altının okul müdürlüğünce ayrıca mühürlenip imzalanarak öğrenci belgesinin tanzim edilmesi gerekmektedir),

2-) Ödemeyi Alan Velinin ve Öğrencinin Nüfus Cüzdan Fotokopileri (Aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.)

3-) Engelliler İçin Engel Durumunu Gösterir Belge (Geçerlilik süresi halen devam eden; Sağlık Kurulu Raporu fotokopisi (aslı görülerek) veya Rehberlik Araştırma Merkezlerinden alınan RAM raporu)

4-) Yetim, Öksüz ve Şehit Çocuğu olan öğrenciler için Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği veya Ölüm Belgesi

Dikkat edilecek hususlar;

1-) Engelli öğrencilerimizde Mili Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yaş sınırları kabul edilecek.

2-) Anaokulu, kreş ya da özel okullara gidenlere eğitim yardımı yapılamayacak.

3-) Özel ilkokul, özel ortaokul ve özel liselerde eğitim ve öğretim gören şehit çocuklarına, diğer belgelerine ilave olarak Şehadet Belgesi ibrazı ile ödeme yapılacak.

4-) Öğrenci başına bir kereye mahsus olmak üzere, sadece İstanbul içinde ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere eğitim yardımı yapılacaktır.

5-) Üniversite öğrencilerine Eğitim Yardımı yapılmayacak.

6-) Özel İlkokul, Özel Ortaokul ve Özel Liselerde Eğitim ve Öğretim gören öğrencilere Eğitim Yardımı yapılmayacak.

eğitim İBB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Beyoğlu’nda Festival İçinde Festival Var
Başakşehir’den şok karar
Başakşehir’den şok karar